Zimowy wypoczynek na Mazurach

Ferie zimowe nad krainą polskich jezior? Czemu nie! Wystarczy wcześniej zaplanować sobie wypoczynek, żeby nie był czasem spędzonym jedynie w ośrodku.

Warto wziąć z sobą narty, saneczki oraz inne sprzęty jeśli mamy na to ochotę. Na Mazurach znajdziemy wszystko to, co w górach. Stoki narciarskie znajdują się na przykład w Mrągowie (wyciąg Góra Czterech Wiatrów) bądź w Suwałkach (wyciąg Dąbrówka i WOSIR Szelment). Jednak są to przykłady miejsc, w których znajdują się stoki. Chociażby w intrenecie znajdziemy więcej wyciągów.

Także fani narciarstwa biegowego od niedawna mogą się cieszyć trasą biegową Nibork koło Mrągowa, gdzie został uruchomiony Ośrodek Narciarstwa Biegowego NIBORK. Znajdują się tam trzy trasy, z których dwie liczą 4 kilometry, a jedna 7. Trasy biegowe znajdują się także na Wzgórzach Dylewskich, gdzie do wyboru mamy aż 5 tras.

Natomiast w Sudetach, na Krzyżowej Górze czeka na nas tor saneczkowy. Atrakcja dla wszystkich. Tor jest przystosowany w taki sposób, żeby było możliwe korzystanie z niego także latem.

Folwark Łękuk jest ośrodkiem położonym na skraju Puszczy Boreckiej i zapewnia prawdziwe, mazurskie kuligi – idealny sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Trasa kuligu przebiega po Puszczy Boreckiej, ale także po okolicach Folwarku. Atrakcja trwa od godziny do dwóch, ale w trakcie można zorganizować ognisko. Po przyjeździe uczestnicy udają się do sali kominkowej, gdzie czekają na nich potrawy kuchni mazurskiej.

Mazury to piękne tereny, które można podziwiać podczas spacerów, nordic walking oraz joggingu. Gdy jesteśmy fanami fotografii nie zapomnijmy wziąć z sobą sprzętu, by uchwycić piękne krajobrazy.

Jeśli myślimy o wypoczynku w cieplejszym miejscu wybierzmy się do spa. Tych na Mazurach znajdziemy wiele, wystarczy poszukać. Przekładem takiego ośrodka może być „Bajkowy Zakątek” we wsi Guzowy Piec, 27 kilometrów od Olsztyna. Masaże, sauna oraz basen z ciepłą wodą to idealny sposób na regenerację.

Pomyślmy także o dzieciach. Wiele ośrodków organizuje warsztaty plastyczne bądź muzyczne, a cymbergaj oraz ping-pong to zabawa dla małych i dużych. Takie atrakcje znajdziemy prawie w każdym ośrodku na Mazurach. Przy rezerwacji zapytajmy się o taką możliwość spędzenia wolnego czasu.

Jak widać Mazury to nie tylko miejsce do spędzania letniej pory. Można się tam również dobrze bawić podczas ferii zimowych. Ośrodki przygotowały dla nas wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poszukać miejsca idealnego dla nas. Nie trzeba wyjeżdżać zimą w góry, by poczuć klimat zimowego szaleństwa.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa