Urlop zimowy w Zakopanem

Wypoczynek zimowy w Polsce

Jeśli myślimy o zimowych feriach, pierwszą myślą jaka przychodzi jest na pewno wyjazd do Zakopanego! Zimowa stolica Polski już od ponad 100 lat przyciąga do siebie turystów z całej Polski i nie tylko! Niepowtarzalny klimat naszych rodzimych gór w połączeniu z zimową aurą sprawia, że to chyba najbardziej odpowiednie miejsce do „przezimowania”.

Zakopane to miasto w którym najpełniej możemy spędzać nasz zimowy czas poświęcony na aktywny wypoczynek. Możemy szusować po jednej z wielu tras zjazdowych, możemy zwiedzać okoliczne wsie i próbować tradycyjnych potraw, ale możemy także chodzić po pięknych i majestatycznych górach. Jedyne co może przeszkadzać to… turyści, których w górach zimową porą jest całkiem sporo. Cóż, jedni wolą spędzać czas w grupie i szukać nowych przyjaźni, co ułatwia śliwowica, a inni szukają odpoczynku od zgiełku miasta. Dla tych drugi warto zaproponować chociażby Bieszczady. Owiane nutką tajemniczości góry położone w południowo wschodniej części Polski są świetną alternatywą dla zatłoczonych zakopiańskich Krupówek.

Opuszczone całkowicie przez ludzi bieszczadzkie doliny i groźnie wyglądające lasy kuszą swoją romantyczną i tajemniczą atmosferą. Ponadto, Bieszczady bywają o wiele tańsze w porównaniu z Tatrami, dzięki czemu nasz wyjazd może trwać znacznie dłużej niż tydzień, a wypoczynek możemy być bardziej intensywny!

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa