Przeziębienie

Jak uchronić się przed grypą?

Zima to bardzo ciekawa pora roku. Naprawdę piękna i majestatyczna, ale bywa też śmiertelnie groźna. Bardzo niskie temperatury sprawiają, że organizm człowieka jest bardzo podatny na różnego rodzaju odmrożenia czy choroby. Jeśli chcemy ten mroźny czas przeżyć w zdrowiu i wykorzystać możliwości jakie nam daje, warto pamiętać o kilku regułach.

Po pierwsze, należy się dobrze ubrać. To absolutna podstawa jeśli chodzi o przygotowania do wyjścia na bardzo niską temperaturę. Powinniśmy się ubierać nie zapominając o żadnej części ciała. Ciepła bielizna, rękawiczki i czapka pomogą nam zachować dobrą ciepłotę ciał a tym samym uchronić się przed odmrożeniami czy przeziębieniem.

Po drugie, należy unikać bezpośredniego kontaktu skóry człowieka ze śniegiem czy lodem. Oczywiście, nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o lepienie bałwana czy zabawa śnieżkami. Jednak dotykanie gołą skórą np. metalowych elementów budowli czy urządzeń może stać się przyczyną prawdziwych kłopotów. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie ubranie na narty, snowboard, łyżwy czy też pieszą wycieczkę w góry.

Po trzecie, musimy pamiętać o dobrym odżywianiu się.

Dobra dieta bogata w witaminy pozwoli nam przeżyć zimę bez większego uszczerbku na zdrowiu. Warto przy tym pamiętać, że alkohol nie powinien być środkiem leczniczym. Ciepło jakie daje jest tylko pozorne i powinno być stosowane tylko doraźnie. Jak widać, zima nie jest taka strasznie zła, a wystarczy trzymać się kilku prostych reguł, aby móc czerpać z niej wielką przyjemność.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa