Zima w górach

Gdzie jechać w góry?

Nie da się już tego dłużej ukrywać i ani udawać, że o tym nie wiemy! Lato jest już na półmetku, dni stają się coraz krótsze, a to znak, że już niedługo nasze wyjątkowo chłodne tego roku lato przejdzie w jesień. A oznacza to, że powoli możemy szykować się do sezonu zimowego!

Tak więc czas zakupić grube swetry, dobre buty i goreteksowe spodnie! Ale najważniejszym punktem przygotowań do zimy powinno być szukanie miejsca na wypoczynek! Nie prześpijmy zimy, aktywizujmy ją! A gdzie można się wybrać w tą zimna porę roku? Jeśli chodzi o Europę, nasi rodacy preferują dwa kierunki. Pierwszym z nich są oczywiście, nasze, polskie góry. Nie ma co się dziwić, w końcu nie jest do nich daleko, a komfort pobytu tam, z roku na rok jest coraz lepszy.

Niestety, nigdy nie mamy pewności co co pogody, a ta czasem potrafi zrobić na złość. Dlatego jest coraz większa grupa wielbicieli zimowych sportów, którzy wyruszają w ziemie w Alpy. Jest to opcja trochę droższa, jednak wydatki z pewnością zwracają się w postaci pięknych widoków, świeżego powietrza i niezapomnianej przygody jaką szansę mamy przeżyć właśnie w najwyższych górach Europy.

Ponieważ zarówno podróż w nasze Tatry jak i daleka wyprawa w Alpy powinna być dobrze przygotowana, a o jej przebieg powinniśmy zadbać już teraz.Najważniejsze jest dowiedzenie się wszystkich możliwych szczegółów o planowanym miejscu wyjazdu tak, aby móc obliczyć wszystkie koszty. Następnie trzeba skompletować drużynę i … czekać aż kapryśna czasem pogoda pozwoli ucieleśnić nam marzenia!

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa